Családi ház égett Borotán – Vármegyei események

2026. február 03. 09:25

Az elmúlt 24 órában a katasztrófavédelem Bács-Kiskun vármegyei műveletirányítási központjába 3 tűzesettel 3 műszaki mentéssel kapcsolatos tűzoltói beavatkozást igénylő állampolgári bejelentés érkezett.

Csőtörés miatt nagy mennyiségű víz gyűlt össze hétfő délelőtt Baján, a Szent Antal utca egyik lakóépületének pincéjében. A bajai hivatásos tűzoltók szivattyúval eltávolították a vizet.  

Összeütközött két személyautó hétfő délután Kiskőrösön, a Pozsonyi utcában. Az egyik jármű az árokba borult. A kiskőrösi hivatásos tűzoltók a felborult járművet kerekeire állították és áramtalanították. A mentők egy könnyű sérültet kórházba szállítottak.

Összehordott szemét égett hétfő délután, Kiskunfélegyháza külterületén. A kiskunfélegyházi hivatásos tűzoltók a tűzet egy vízsugárral eloltották.

Két személyautó ütközött össze hétfő délután Kecskeméten, a Kiskőrösi úton. A kecskeméti hivatásos tűzoltók áramtalanították a járműveket, majd átadták a helyszínt a rendőrségnek. Személyi sérülés nem történt.

Kigyulladt egy mintegy száz négyzetméteres családi ház hétfő délután Borotán, a Táncsics Mihály utcában. A lakóház több helyisége égett. A jánoshalmai önkormányzati és a bajai hivatásos tűzoltók három vízsugárral fékezték meg a lángokat. A tűzeset során nem sérült meg senki. A lakók szomszédoknál kaptak szállást.

Hétfőn még egy esetben kérték a tűzoltók segítségét lakásba történő behatoláshoz.

Fotó: Baja HTP

 

Széchenyi 2020 Kohéziós Alap