Lábon álló gabona égett Kiskunfélegyháza külterületén– Vármegyei események

2025. június 27. 07:26

Az elmúlt 24 órában a katasztrófavédelem Bács-Kiskun vármegyei műveletirányítási központjába 7 tűzesettel és 7 műszaki mentéssel kapcsolatos tűzoltói beavatkozást igénylő állampolgári bejelentés érkezett.

Egy személygépkocsi és egy motorkerékpár ütközött csütörtök reggel Kalocsán, a Miskei út- és Liget utca kereszteződésében. A kalocsai hivatásos tűzoltók a járművet áramtalanították. Egy embert a mentők megfigyelésre kórházba szállítottak.

Egy motorkerékpár tehergépkocsinak ütközött hátulról csütörtök délelőtt Dunatetétlen külterületén, az 53-as út 6. kilométer-szelvényénél. A solti hivatásos tűzoltók a minimális olajfolyást eltávolították, és irányították a forgalmat a rendőrség helyszínre érkezéséig, majd a helyszínt átadták a rendőrségnek.

Összeütközött egy személygépkocsi és egy kisteherautó csütörtök délelőtt Kiskunfélegyházán, a Gábor Áron utca és a Kalmár József utca kereszteződésében. A helyi hivatásos tűzoltók végezték a műszaki mentést, melynek során áramtalanították a járműveket. Egy embert a mentőszolgálat kórházba szállított.

Összehordott rőzserakás és erdő aljnövényzete égett csütörtökön, kora délután Csátalja külterületén, a homokbányánál. A nagybaracskai és bajai hivatásos tűzoltók három vízsugárral avatkoztak be, illetve több munkagép is segítette az oltást. Személyi sérülés nem történt.

Négyezer négyzetméternyi területen gaz, avar és erdős fásítás égett csütörtök délután az 5405-ös út 43-44. kilométer-szelvényénél. A kisteleki és a szegedi hivatásos, valamint a csólyospálosi önkéntes tűzoltók három vízsugárral és kézi szerszámokkal a tüzet eloltották. Személyi sérülés nem történt.

Két hektárnyi területen égett a lábon álló gabona csütörtök délután Kiskunfélegyháza külterületén, a 451-es főút 4-es kilométerszelvényének a közelében. A helyi és a kecskeméti hivatásos tűzoltók vonultak ki a helyszínre. Az egységek négy vízsugárral és három munkagép segítségével megakadályozták a tűz továbbterjedését, majd eloltották a lángokat. Személyi sérülés nem történt.

Bejelzett a szénmonoxid-érzékelő csütörtökön kora este Kecskeméten, a Liget utcában. A kecskeméti hivatásos tűzoltók és a gázszolgáltató méréseket végeztek, a mért értékek alapján a kazán használatának letiltására került sor. Személyi sérülés nem történt.

Szétterített szénabála égett kétszáz négyzetméteren csütörtökről péntekre virradóra Dávod külterületén egy állattartó telepen. A nagybaracskai és bajai hivatásos tűzoltók a tüzet három vízsugárral oltották el. Személyi sérülés nem történt.

Csütörtökön még két esetben riasztották a tűzoltókat száraznövényzet tüzéhez, egy esetben erdő aljnövényzetének tüzéhez, egy esetben kérték a segítségüket csőtörés következtében pincében kifolyt víz eltávolításához, egy esetben kettétört és járdára esett fatörzs, egy esetben pedig vezetékre szakadt faág eltávolításához.

Fotó: Illusztráció - Bács-Kiskun VMKI archívum

Széchenyi 2020 Kohéziós Alap