Gabonatábla égett Jánoshalma külterületén – Vármegyei események
2026. június 23. 09:45
Az elmúlt 24 órában a katasztrófavédelem Bács-Kiskun vármegyei műveletirányítási központjába 5 tűzesettel és 20 műszaki mentéssel kapcsolatos tűzoltói beavatkozást igénylő állampolgári bejelentés érkezett.
Személyautó motorterében keletkezett tűz hétfő délután az 5-ösz főúton, Kiskunfélegyháza térségében. A tulajdonos oltani kezdte a tüzet. A kiskunfélegyházi hivatásos tűzoltók a tűzzel érintett területet átvizsgálták, a szükséges utómunkálatokat egy vízsugárral elvégezték, és áramtalanították a járművet. Személyi sérülés nem történt.
Megközelítőleg hat hektáron égett egy gabonatábla hétfő este Jánoshalma külterületén. A bácsalmási önkormányzati és a tataházi önkéntes tűzoltók két vízsugárral és kéziszerszámok segítségével eloltották a tüzet. A tűzoltók munkáját két erőgéppel segítették, személyi sérülés nem történt.
Két személyautó ütközött össze kedden kora reggel Kiskunhalas és Zsana között, a Szegedi úton. Az ütközés következtében az egyik autó az árokba csapódott. A kiskunhalasi hivatásos tűzoltók egy embert kézi erővel kiemeltek az árokban lévő gépkocsiból, őt a mentők súlyos sérüléssel kórházba szállították.
Hétfőn még három esetben riasztották a tűzoltókat száraz növényzet tüzéhez, tizenhárom esetben kérték a segítségüket kidőlt fák és lehasadt nagy méretű faágak, valamint két esetben összegyűlt csapadék eltávolításához, három esetben a szél által megbontott tetőszerkezethez, és egy esetben pedig lakásba történő behatoláshoz.